All results and palmares of cycling from 1982 to the present day. - Cyclingbase
 
 October, Friday 20 2017 
 
 
 
 
Results
Tour du Lac Qinghai 2014
ME 2.HC. UCI Asiatique
2014-07-06 : Classement général
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 51:39:58
2 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS 42"
3 FRA19890616 Vaubourzeix Thomas Team La Pomme Marseille 13 LPM 43"
4 UKR19870331 Polivoda Oleksandr Kolss Cycling Team KLS 1:07
5 CZE19880119 Padour Frantisek Team NetApp – Endura TNE 1:49
6 POR19890213 Gonçalves José Team La Pomme Marseille 13 LPM 1:56
7 ESP19900408 Martin Hernandez Victor Burgos BH BUR 2:39
8 USA19860815 Beyer Chad 5 Hour Energy 5HR 2:44
9 ITA19870803 Benedetti Cesare Team NetApp – Endura TNE 3:47
10 IRI19851015 Pourseyedi Golakhour Mirsamad Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT 4:55
11 RUS19890120 Pozdnyakov Kirill Team Rusvelo RVL 4:56
12 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK 7:02
13 IRI19751206 Mizbani Iranagh Ghader Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT 9:50
14 KAZ19730316 Mizourov Andrey RTS-Santic Racing Team RTS 10:08
15 FRA19900928 Lavieu Antoine Team La Pomme Marseille 13 LPM 10:43
16 ITA19910914 Conti Samuele Neri Sottoli NRI 10:44
17 COL19820122 Wilches Juan Pablo Equipe Nationale de Colombie COL 11:17
17 COL19820122 Wilches Juan Pablo Qinghai Tianyoude Cycling Team TYD 11:17
18 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE 11:19
19 ITA19831216 Failli Francesco Neri Sottoli NRI 12:12
20 COL19680926 Nino Corredor Libardo Start - Trigon Cycling Team STF 12:15
2014-07-06 : Xining - Xining
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 UKR19870331 Polivoda Oleksandr Kolss Cycling Team KLS 2:28:50
2 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 m.t.
3 POR19890213 Gonçalves José Team La Pomme Marseille 13 LPM 40"
4 ITA19910914 Conti Samuele Neri Sottoli NRI m.t.
5 JPN19870227 Miyazawa Takashi Vini Fantini Nippo VFN m.t.
6 USA19890213 Summerhill Daniel Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
7 GER19910107 Schwarzmann Michael Team NetApp – Endura TNE m.t.
8 IRI19881007 Ghaffari Vahid RTS-Santic Racing Team RTS m.t.
8 IRI19881007 Ghaffari Vahid Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT m.t.
9 UKR00000000 Diudia Volodymyr Equipe Nationale Ukraine UKR m.t.
10 ITA19880809 Miletta Luigi Neri Sottoli NRI m.t.
11 AUS19910823 Phelan Adam Drapac Professional Cycling DPC m.t.
12 COL19820122 Wilches Juan Pablo Equipe Nationale de Colombie COL m.t.
12 COL19820122 Wilches Juan Pablo Qinghai Tianyoude Cycling Team TYD m.t.
13 UKR19850424 Lagkuti Sergiy Kolss Cycling Team KLS m.t.
14 IRI19811012 Sohrabi Mehdi Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT m.t.
15 ESP19910429 Zuazubiskar Gallastegi Ilart Euskadi EUK 46"
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 UKR19870331 Polivoda Oleksandr Kolss Cycling Team KLS Pts.
2014-07-07 : Duoba - Datong
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 ITA19880106 Benfatto Marco Continental Team Astana AS2 4:17:35
2 GER19780127 Förster Robert Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
3 LTU19881230 Siskevicius Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
4 ESP19890328 Aberasturi Izaga Jon Euskadi EUK m.t.
5 AUS19820108 Cantwell Jonathan Drapac Professional Cycling DPC m.t.
6 ITA19861013 Di Battista Antonio Amore & Vita - Selle SMP AMO m.t.
7 ESP19910429 Barbero Cuesta Carlos Euskadi EUK m.t.
8 ROU19920904 Grosu Eduard Michael Vini Fantini Nippo VFN m.t.
9 GER19890824 Matzka Ralf Team NetApp – Endura TNE m.t.
10 ITA19860104 Butto Federico Burgos BH BUR m.t.
11 FRA19860123 Giraud Benjamin Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
12 ITA19870803 Benedetti Cesare Team NetApp – Endura TNE m.t.
13 ITA19880622 Benedetti Luca Amore & Vita - Selle SMP AMO m.t.
14 ERI19910616 Debesay Mekseb Equipe nationale d'Erythrée ERI m.t.
15 KAZ19910101 Gatskiy Pavel Continental Team Astana AS2 m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 UKR19870331 Polivoda Oleksandr Kolss Cycling Team KLS Pts.
2014-07-08 : Huzhu - Xihaizhen
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS 5:27:26
2 FRA19890616 Vaubourzeix Thomas Team La Pomme Marseille 13 LPM 5"
3 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 27"
4 ESP19800711 Oroz Ugalde Juan José PinoRoad m.t.
5 USA19890213 Summerhill Daniel Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
6 UKR19870331 Polivoda Oleksandr Kolss Cycling Team KLS m.t.
7 POR19890213 Gonçalves José Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
8 CZE19880119 Padour Frantisek Team NetApp – Endura TNE 29"
9 RUS19870124 Kritskiy Timofey Team Rusvelo RVL m.t.
10 KAZ19920905 Kulimbetov Nurbolat Continental Team Astana AS2 32"
11 ITA19850707 Stortoni Simone Amore & Vita - Selle SMP AMO 44"
12 ROU19920904 Grosu Eduard Michael Vini Fantini Nippo VFN m.t.
13 GER19890824 Matzka Ralf Team NetApp – Endura TNE m.t.
14 KAZ19910610 Bizhigitov Zhandos Continental Team Astana AS2 46"
15 IRI19881007 Ghaffari Vahid RTS-Santic Racing Team RTS 46"
15 IRI19881007 Ghaffari Vahid Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT 46"
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 UKR19870331 Polivoda Oleksandr Kolss Cycling Team KLS Pts.
2014-07-09 : Xihaizhen - Heimahe
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 ITA19880106 Benfatto Marco Continental Team Astana AS2 4:48:49
2 IRI19811012 Sohrabi Mehdi Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT m.t.
3 GER19780127 Förster Robert Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
4 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK m.t.
5 AUS19820108 Cantwell Jonathan Drapac Professional Cycling DPC m.t.
6 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
7 RUS19820820 Shpilevsky Boris RTS-Santic Racing Team RTS m.t.
8 ROU19920904 Grosu Eduard Michael Vini Fantini Nippo VFN m.t.
9 JPN19870227 Miyazawa Takashi Vini Fantini Nippo VFN m.t.
10 RUS19891122 Boev Igor Team Rusvelo RVL m.t.
11 ESP19890328 Aberasturi Izaga Jon Euskadi EUK m.t.
12 ITA19890105 Tedeschi Mirko 2 Neri Sottoli NRI m.t.
13 FRA19860920 Jules Justin Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
14 ITA19830614 Gavazzi Mattia Androni Giocattoli - Venezuela AND m.t.
15 ERI19910616 Debesay Mekseb Equipe nationale d'Erythrée ERI m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 UKR19870331 Polivoda Oleksandr Kolss Cycling Team KLS Pts.
2014-07-10 : Qinghai Lake - Guide
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 FRA19890616 Vaubourzeix Thomas Team La Pomme Marseille 13 LPM 4:51:23
2 ESP19800711 Oroz Ugalde Juan José PinoRoad m.t.
3 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 3"
4 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS 18"
5 ITA19880622 Benedetti Luca Amore & Vita - Selle SMP AMO 22"
6 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
7 ITA19910914 Conti Samuele Neri Sottoli NRI m.t.
8 ESP19880830 Minguez Ayala Miguel Euskadi EUK m.t.
9 FRA19850731 Di Grégorio Rémy Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
10 COL19820122 Wilches Juan Pablo Equipe Nationale de Colombie COL m.t.
10 COL19820122 Wilches Juan Pablo Qinghai Tianyoude Cycling Team TYD m.t.
11 IRI19751206 Mizbani Iranagh Ghader Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT m.t.
12 KAZ19730316 Mizourov Andrey RTS-Santic Racing Team RTS m.t.
13 CZE19880119 Padour Frantisek Team NetApp – Endura TNE m.t.
14 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK 41"
15 ESP19900816 Lechuga Rodriguez Pablo Euskadi EUK m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-11 : Guide - Tongren
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 SLO19850813 Bole Grega Vini Fantini Nippo VFN 5:52:29
2 ITA19860605 De Negri Pier Paolo Vini Fantini Nippo VFN m.t.
3 SLO19880717 Jarc Blaz Team NetApp – Endura TNE m.t.
4 RUS19891122 Boev Igor Team Rusvelo RVL m.t.
5 USA19890213 Summerhill Daniel Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
6 ERI19910616 Debesay Mekseb Equipe nationale d'Erythrée ERI m.t.
7 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS m.t.
8 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 m.t.
9 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
10 ITA19890105 Tedeschi Mirko 2 Neri Sottoli NRI m.t.
11 UKR19861024 Buts Vitaliy Kolss Cycling Team KLS m.t.
12 USA19910824 Mannion Gavin 5 Hour Energy 5HR m.t.
13 FRA19860920 Jules Justin Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
14 UZB19860522 Karimov Ruslan RTS-Santic Racing Team RTS m.t.
15 UKR19840728 Kogut Volodymyr Amore & Vita - Selle SMP AMO m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-12 : Tongren - Hualong
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 RUS19870124 Kritskiy Timofey Team Rusvelo RVL 3:24:58
2 KAZ19730316 Mizourov Andrey RTS-Santic Racing Team RTS 55"
3 IRI19751206 Mizbani Iranagh Ghader Tabriz Petrochemical Cycling Team TPT m.t.
4 UKR19830723 Kvachuk Olekdandr Kolss Cycling Team KLS 1:03
5 USA19850821 Stemper James 5 Hour Energy 5HR 1:11
6 FRA19900928 Lavieu Antoine Team La Pomme Marseille 13 LPM 1:15
7 USA19870331 Shelden Taylor 5 Hour Energy 5HR 2:33
8 COL19820122 Wilches Juan Pablo Equipe Nationale de Colombie COL m.t.
8 COL19820122 Wilches Juan Pablo Qinghai Tianyoude Cycling Team TYD m.t.
9 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS m.t.
10 ITA19880622 Benedetti Luca Amore & Vita - Selle SMP AMO m.t.
11 ITA19831216 Failli Francesco Neri Sottoli NRI m.t.
12 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 m.t.
13 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
14 ITA19910914 Conti Samuele Neri Sottoli NRI m.t.
15 USA19860815 Beyer Chad 5 Hour Energy 5HR m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-13 : Xunhua - Lintao
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 UKR19850424 Lagkuti Sergiy Kolss Cycling Team KLS 5:41:28
2 UKR19840728 Kogut Volodymyr Amore & Vita - Selle SMP AMO m.t.
3 ITA19910914 Conti Samuele Neri Sottoli NRI m.t.
4 ESP19910429 Zuazubiskar Gallastegi Ilart Euskadi EUK 8"
5 USA19910824 Mannion Gavin 5 Hour Energy 5HR 9"
6 ESP19920316 Iturria Segurola Mikel Euskadi EUK 23"
7 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK 25"
8 SLO19850813 Bole Grega Vini Fantini Nippo VFN m.t.
9 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS m.t.
10 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
11 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 m.t.
12 ITA19880622 Benedetti Luca Amore & Vita - Selle SMP AMO m.t.
13 CHN19881226 Wang Meiyin Hengxiang Cycling Team HEN m.t.
14 ERI19910616 Debesay Mekseb Equipe nationale d'Erythrée ERI m.t.
15 ITA19890105 Tedeschi Mirko 2 Neri Sottoli NRI m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-15 : Tianshui - Tianshui
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK 2:12:54
2 GER19780127 Förster Robert Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
3 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS m.t.
4 ESP19890328 Aberasturi Izaga Jon Euskadi EUK m.t.
5 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
6 ROU19920904 Grosu Eduard Michael Vini Fantini Nippo VFN m.t.
7 JPN19920108 Kuroeda Shiki Vini Fantini Nippo VFN m.t.
8 AUS19820108 Cantwell Jonathan Drapac Professional Cycling DPC m.t.
9 RUS19880124 Krasnov Leonid Team Rusvelo RVL m.t.
10 ITA19830614 Gavazzi Mattia Androni Giocattoli - Venezuela AND m.t.
11 ITA19880106 Benfatto Marco Continental Team Astana AS2 m.t.
12 UKR19861024 Buts Vitaliy Kolss Cycling Team KLS m.t.
13 COL19820122 Wilches Juan Pablo Equipe Nationale de Colombie COL m.t.
13 COL19820122 Wilches Juan Pablo Qinghai Tianyoude Cycling Team TYD m.t.
14 UKR19850403 Krivtsov Dmytro ISD Continental Team ISD m.t.
15 RUS19820820 Shpilevsky Boris RTS-Santic Racing Team RTS m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-16 : Tianshui - Pingliang
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 5:15:34
2 SLO19850813 Bole Grega Vini Fantini Nippo VFN m.t.
3 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS m.t.
4 ITA19880622 Benedetti Luca Amore & Vita - Selle SMP AMO m.t.
5 ESP19910429 Barbero Cuesta Carlos Euskadi EUK m.t.
6 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
7 ITA19890105 Tedeschi Mirko 2 Neri Sottoli NRI m.t.
8 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK m.t.
9 ITA19910802 Fonzi Giuseppe Vini Fantini Nippo VFN m.t.
10 KAZ19910610 Bizhigitov Zhandos Continental Team Astana AS2 m.t.
11 USA19910402 Bassetti Sam 5 Hour Energy 5HR m.t.
12 RUS19900307 Ershov Artur Team Rusvelo RVL m.t.
13 TUR19870708 Kal Mirac Torku Sekerspor TRK m.t.
14 ERI19910616 Debesay Mekseb Equipe nationale d'Erythrée ERI m.t.
15 POR19890213 Gonçalves José Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-17 : Yinchuan - Yinchuan
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 ITA19830614 Gavazzi Mattia Androni Giocattoli - Venezuela AND 2:48:59
2 ESP19890328 Aberasturi Izaga Jon Euskadi EUK m.t.
3 AUS19820108 Cantwell Jonathan Drapac Professional Cycling DPC m.t.
4 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS m.t.
5 RUS19820820 Shpilevsky Boris RTS-Santic Racing Team RTS m.t.
6 GER19780127 Förster Robert Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
7 RUS19891122 Boev Igor Team Rusvelo RVL m.t.
8 RUS19880124 Krasnov Leonid Team Rusvelo RVL m.t.
9 SLO19850813 Bole Grega Vini Fantini Nippo VFN m.t.
10 COL19830323 Alzate Escobar Carlos Eduardo Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
11 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK m.t.
12 ITA19880106 Benfatto Marco Continental Team Astana AS2 m.t.
13 FRA19860920 Jules Justin Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
14 SLO19880717 Jarc Blaz Team NetApp – Endura TNE m.t.
15 KAZ19940129 Fedosseyev Artur Continental Team Astana AS2 m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-18 : Zhongwei - Zhongwei
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 ROU19920904 Grosu Eduard Michael Vini Fantini Nippo VFN 2:35:09
2 RUS19820820 Shpilevsky Boris RTS-Santic Racing Team RTS m.t.
3 COL19830323 Alzate Escobar Carlos Eduardo Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
4 ITA19830614 Gavazzi Mattia Androni Giocattoli - Venezuela AND m.t.
5 ITA19880106 Benfatto Marco Continental Team Astana AS2 m.t.
6 ESP19890328 Aberasturi Izaga Jon Euskadi EUK m.t.
7 RUS19880124 Krasnov Leonid Team Rusvelo RVL m.t.
8 SLO19850813 Bole Grega Vini Fantini Nippo VFN m.t.
9 JPN19870227 Miyazawa Takashi Vini Fantini Nippo VFN m.t.
10 GER19780127 Förster Robert Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
11 UKR19871030 Kononenko Mykhailo Kolss Cycling Team KLS m.t.
12 TUR19930312 Orken Ahmet Torku Sekerspor TRK m.t.
13 JPN19920108 Kuroeda Shiki Vini Fantini Nippo VFN m.t.
14 AUS19820108 Cantwell Jonathan Drapac Professional Cycling DPC m.t.
15 USA19841215 Murphy John Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
Leader :
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Uci Points
1 KAZ19920419 Davidenok Ilya Continental Team Astana AS2 Pts.
2014-07-19 : Lanzhou - Lanzhou
Rank UCI Code Name First name Nation Teams Code Time/Gap Uci Points
1 ITA19830614 Gavazzi Mattia Androni Giocattoli - Venezuela AND 1:51:28
2 SLO19850813 Bole Grega Vini Fantini Nippo VFN m.t.
3 AUT19881021 Schorn Daniel Team NetApp – Endura TNE m.t.
4 ROU19920904 Grosu Eduard Michael Vini Fantini Nippo VFN m.t.
5 ESP19890328 Aberasturi Izaga Jon Euskadi EUK m.t.
6 JPN19920108 Kuroeda Shiki Vini Fantini Nippo VFN m.t.
7 AUS19820108 Cantwell Jonathan Drapac Professional Cycling DPC m.t.
8 ERI19900610 Mengstab Meron Amanuel Bike AID - Ride for Help BAI m.t.
9 ITA19911108 Staccchiotti Riccardo Vini Fantini Nippo VFN m.t.
10 LTU19881230 Siskevicius Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LPM m.t.
11 SLO19880717 Jarc Blaz Team NetApp – Endura TNE m.t.
12 RUS19891122 Boev Igor Team Rusvelo RVL m.t.
13 UKR19861024 Buts Vitaliy Kolss Cycling Team KLS m.t.
14 UKR19820313 Kostyuk Denys Kolss Cycling Team KLS m.t.
15 COL19830323 Alzate Escobar Carlos Eduardo Unitedhealthcare Pro Cycling UHC m.t.
historic
2013 - ME 2.HC.
1 Poor Sriedi Samad
2 Nepomnyachshiy Yevgeniy
2012 - ME 2.HC.
1 Alizadeh Hossein
2 Wurf Cameron
2011 - ME 2.HC.
1 Gazvoda Gregor
2 Gruzdev Dmitriy
2010 - ME 2.HC.
1 Askari Hossein
2 Rogina Radoslav
2009 - ME 2.HC.
1 Mizourov Andrey
2 Mizbani Iranagh Ghader
2008 - ME 2.HC.
1 Hamilton Tyler
2 Rutkiewicz Marek
2007 - ME 2.HC.
1 Missaglia Gabriele
2 Lloyd Daniel
2006 - ME 2.HC.
1 Tjallingii Maarten
2 Askari Hossein
2005 - ME 2.HC.
1 Mares Martin
2 Baigudinov Kairat
2004 - 2.3
1 Zajicek Phil
2 Cox Ryan
 
 
Women
2017-10-24 Tour of Guangxi Women's WorldTour
2017-10-24 Vuelta a Colombia Femenina Oro y Paz
2017-11-19 947 Cycle Challenge
2018-01-11 Santos Women's Tour
2018-01-27 Cadel Evans Great Ocean Road Race
2018-01-31 Womens Herald Sun Tour
2018-02-08 Asian Cycling Championships CLM ind.  
2018-02-11 Asian Cycling Championships - en ligne  
2018-02-15 Tour of Eftalia Hotels & Velo Alanya
2018-02-28 Circuit Het Nieuwsblad-Femmes Elite
Men
2017-10-22 Japan Cup
2017-10-24 Vuelta a Guatemala
2017-10-27 Tour du Faso
2017-10-28 Tour of Hainan Island
2017-11-07 Tour of Malaysia
2017-11-08 Tour of Fuzhou
2017-11-12 Tour de Okinawa
2017-11-12 Tour du Rwanda
2017-11-18 Tour de Singkarak
2017-12-02 Vuelta Baja
Cyclingbase - 2001 - 2017